Duurzaam sinds 2007Meer dan 650 artikelenDe duurzaamste oplossing
duurzaam wassen

Biologisch en duurzaam wassen doe je zo

Iedereen houdt van schone spullen. Wat is er fijner dan ’s nachts weg te kruipen onder een frisgewassen dekbed, of het weekend te beginnen met een aangenaam geurende trui? De wasmachines in Nederland draaien er lustig op los. Sommigen hebben er een fulltime baan aan al die bulten kleren te verwerken. Dat kan natuurlijk duurzamer. Maar hoe begin je daarmee? Dit is wat je moet weten over duurzaam wassen – van duurzaam wasmiddel tot energie besparen.

4
Kies het Juiste Wasprogamma en Temperatuur

Wassen op 60 graden is tegenwoordig meestal niet meer nodig. Moderne wasmiddelen zijn zó krachtig dat je ook op 30 of 40 graden goed schoon wast.

Er zijn zelfs varianten die al werken bij 15 graden. Klinkt goed, maar de meeste wasmachines hebben nog geen apart 15-gradenprogramma.

Ons advies

1
Was sterk vervuilde was, zoals vaatdoekjes, op 60 graden. Voor beddengoed, handdoeken en dagelijkse kleding is 30 of 40 graden vaak voldoende.
2
Was alleen volle trommels (maar natuurlijk niet overvol, anders wordt het nog niet schoon)
3
Draai eens in de 2-3 maanden een lege machine op een programma van 95 graden, eventueel met een scheutje azijn of baking soda. Zo gaan alle bacteriën dood en gaat je wasmachine langer mee. (nieuwe modellen hebben hier een speciaal programma voor)
4
Tip voor wanneer je kleding naar de stomerij gebeurt: Check van tevoren of dit op een duurzame manier gebeurt en er niet chemisch wordt gereinigd. Chemisch reinigen is namelijk erg slecht voor het milieu. Ga dus voor een milieuvriendelijke stoombeurt naar een bedrijf dat geen per-chloorethyleen gebruikt. Op deze pagina lees je daar meer over. 

duurzaam wassen
Dirk van Genugten

Sinds 2007 ben ik met duurzaamheid bezig en schrijf ik artikelen om soms ingewikkelde onderwerpen eenvoudig te maken. Heel veel succes met het verduurzamen van, en rondom je huis!

Abonneer
Laat het weten als er

8 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Volg ons op Facebook